2011-04-12

„Moda na odblaski” dotarła do niżańskich uczniów

„Moda na odblaski” dotarła do niżańskich uczniów

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Koło Nisko-Stalowa Wola także i w tym roku zorganizowało akcję promującą bezpieczeństwo wśród dzieci. Tym razem hasło przewodnie przedsięwzięcia brzmiało „Moda na odblaski”. Przygodę ze strażakami i policjantami przeżyli uczniowie z klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku.

 

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nisku przygotowali wyjątkowy pokaz strojów, które zapewniają im bezpieczeństwo podczas akcji. Wzbudził on wiele emocji wśród małych widzów. Policjanci z Komendy Powiatowej w Nisku wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa.


- Akcja „Moda na odblaski” wpisuje się w idee kampanii społecznych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Włącz myślenie”. Chcieliśmy pokazać uczniom, jak ważna jest moda na odblaski, udowodnić, że jest ona zawsze „na topie” i nigdy nie traci na swoim znaczeniu – podkreśla Barbara Olszak Przewodnicząca S”MD” Koła Nisko-Stalowa Wola.


- Każdy z dzieciaków otrzymał odblask. Podczas organizacji akcji wpierali nas niżańscy policjanci oraz strażacy, Pani Katarzyna Ostojska - Dyrektor Zespołu Szkół  nr 3 w Nisku,
a także Renata Butryn – Poseł na Sejm RP. Za pomoc serdecznie dziękujemy – zapewnia Tomasz Winiarski Wiceprzewodniczący S”MD” Koła Nisko-Stalowa WolaJuż zastanawiamy się, jaką akcję zorganizować w przyszłym roku – dodaje.