2015-03-17

"Bezpieczny przedszkolak na drodze" w Ulanowie

W Publicznym Przedszkolu w Ulanowie odbyła się lekcja edukacyjna „Bezpieczny przedszkolak na drodze”. Organizatorem lekcji był radny miasta Ulanowa – Kamil Chmielowski przy współpracy z radnym Romanem Pokorą, organizatorem Ulanowskiego Crossu Rowerowego.

Lekcje poprowadził organizator lekcji odblaskowych w Stalowej Woli i były radny miejski Dariusz Przytuła, który jest członkiem grupy rowerowej ze Stalowej Woli „Rowerzyści ze Stali”.

Komendę Powiatową Policji z Niska reprezentował aspirant ds. nieletnich Bernard Dul, który przywiózł przedszkolakom odblaski i pluszową sowę policjanta. Nad całością objęłam patronat, wręczyłam pani Dyrektor przedszkola Lidii Brońskiej książeczki edukacyjne z zakresu różnych tematów lekcji przedszkolnych związanych z plastyką, muzyką i teatrem.

Dzieci wysłuchały podstaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym, dlaczego warto nosić odblaski, kask rowerowy i jakie elementy powinien posiadać rower. Dzieci świetnie dawały sobie radę w poznawaniu znaków drogowych. Poznały zasady bezpieczeństwa i zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, jakie mogą je spotkać w domu, na ulicy, gdy np. zostaną zaatakowane przez psa czy zaczepione przez obcą osobę. Wspomniano także o zakazie brania samemu leków bez dozoru dorosłych opiekunów. Przedszkolaki oglądały również bajkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, której bohaterami byli Bolek i Lolek.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał odblaski i dyplom.