Archiwum październik 2011

Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

2011-10-31

Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji przede wszystkim nad istotą życia. To także czas spotkań rodzinnych oraz odwiedzania grobów bliskich. Zadbajmy również o swoje bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy o ostrożnej jeździe i przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.
 
Renata Butryn
Poseł na Sejm RP

czytaj więcej

2011-10-31

"Tak to już jest" - Stalowa Wola w "Polityce"

W tygodniku “Polityka” ukazał się wywiad z jednym z najsłynniejszych europejskich rysowników - Grzegorzem Rosińskim, pochodzącym ze Stalowej Woli. Zapraszamy do przeczytania wywiadu “Tak to już jest”. Artysta opowiada o swoim dzieciństwie, fascynacjach i twórczości - wspomina także o Stalowej Woli.

czytaj więcej
XX lat Samorządu Aptekarskiego na Podkarpaciu

2011-10-28

XX lat Samorządu Aptekarskiego na Podkarpaciu

Posłanka Renata Butryn uczestniczyła w uroczystości 20-lecia działalności Samorządu Aptekarskiego na Podkarpaciu. Zasłużeni aptekarze otrzymali Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Odznaki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”, Medale „Za Zasługi dla Aptekarstwa Podkarpackiego” oraz wyróżnienia Naczelnej Izby Aptekarskiej.
- Aptekarze wykonują zawód zaufania publicznego. To do nich, w drugiej kolejności po wizycie u lekarza, chorzy zwracają się z prośbą o pomoc i…

czytaj więcej
Studenci KUL zaczęli naukę

2011-10-24

Studenci KUL zaczęli naukę

Pani poseł Renata Butryn uczestniczyła w rozpoczęciu roku akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Na inauguracji Fundacja Uniwersytecka za swoją działalność otrzymała wyróżnienie. Medal za zasługi Elżbiecie Koźmali - Prezes Fundacji, wręczył rektor ks. prof. Stanisław Wilk.

Wszystkim studentom Poseł Renata Butryn życzy tego, aby czas studiów był niezapomniany i pełen radości, a indeks był wypełniony zdanymi egzaminami.

czytaj więcej

2011-10-19

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki

Posłanka Renata Butryn uczestniczyła w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. W tym roku wśród słuchaczy UTW jest rekordowa liczba panów. Dyrektor MDK Marek Gruchota i prof. UJ Ewa Bobrowska wręczyli indeksy osobom, które dopiero rozpoczynają naukę na UTW. Pani poseł złożyła studentom życzenia. – Słuchacze UTW udowadniają, że można być aktywnym, mieć…

czytaj więcej

2011-10-12

Połączyło Nas Podkarpacie!

 
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY ODDANY NA MNIE GŁOS. OKAZANE MI ZAUFANIE TRAKTUJĘ JAKO ZOBOWIĄZANIE DO RZETELNEJ PRACY NA RZECZ NASZEGO REGIONU.
 
RENATA BUTRYN
POSEŁ NA SEJM RP

czytaj więcej
Medal za szczególne zasługi dla Dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta

2011-10-07

Medal za szczególne zasługi dla Dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta

Posłanka Renata Butryn otrzymała medal za szczególne zasługi dla Dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Towarzystwo św. Brata Alberta obchodziło 30-lecie swojej działalności. W Dębicy został zorganizowany koncert charytatywny na rzecz utworzenia Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla ok. 150 osób - samotnych, chorych, starszych i niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska.
Pani poseł od początku wspiera Towarzystwo Brata Alberta w…

czytaj więcej

2011-10-06

"Reminiscencje" Warsztatu Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli obchodził we wtorek 15-lecie swojej działalności. Z tej wyjątkowej okazji odbyła się jubileuszowa wystawa uczestników WTZ pn. „Reminiscencje”.  W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięła posłanka Renata Butryn.
Pani poseł podczas tegorocznego Dnia Kobiet i Konferencji „Kobieta Aktywna” wyróżniła Ewę Ziajko – Kierownik WTZ za „serce na dłoni” i podziękowała jej za bezinteresowność,…

czytaj więcej
Szerokopasmowa sieć szansą dynamicznego rozwoju

2011-10-04

Szerokopasmowa sieć szansą dynamicznego rozwoju

Jak wdrażać i wykorzystywać technologie informacyjne w szkołach oraz jakie płyną korzyści z rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej i powszechnym dostępie do szerokopasmowego internetu - między innymi takim tematom poświęcona była poniedziałkowa konferencja „Dostęp do szerokopasmowej sieci szansą dynamicznego rozwoju Regionu”.
Gospodarzem panelu dyskusyjnego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Wśród zebranych gości była posłanka Renata Butryn, która wspiera…

czytaj więcej
Wiem, że razem możemy zrobić więcej!

2011-10-03

Wiem, że razem możemy zrobić więcej!

Szanowni Państwo,
jestem stąd. Znam i podzielam ambicje mieszkańców Podkarpacia. W dalszym ciągu będę wspierać i inicjować te działania, które służą dynamicznemu i wszechstronnemu rozwojowi naszego regionu. Najważniejsze zadania to: rozwój specjalnych stref ekonomicznych, tworzenie klastrów takich jak Dolina Lotnicza, rozwój małych i średnich firm - powstawanie nowych miejsc pracy, wspieranie rozwoju przemysłu obronnego (HSW, “Dezamet” Nowa Dęba, zakłady w…

czytaj więcej